Umíte přijímat pochvalu?

7. srpna 2016 v 10:10 | Mesalinda |  Pozitivní život
Je až zarážející, kolik lidí neumí přijmout POCHVALU.
Jakmile je někdo pochválí, cítí se trapně, jsou zmatení, jsou v rozpacích a v tom nejhorším možné případě POCHVALU odmítají se slovy, že "o nic přeci nešlo"....
Ve chvíli kdy ODMÍTÁTE pochvalu, odmítáte i přijmout do svého života úspěch a uznání. Pochvaly bychom si měli cenit. Měli bychom ji přijímat s úsměvem a s radostí, vřele za ni poděkovat. Není nic špatného, když nás někdo chválí a rozhodně to není nic, zač bychom se my měli stydět.


Když vás někdo pochválí, přijměte tuto konstruktivní energii celým tělem, poděkujte a živte v sobě ten hřejivý pocit, že se vám něco skutečně povedlo.


Přišel mi dotaz, co vypovídá o člověku to, když si pochvalu VYNUCUJE.
Je to snadné: člověk, který si nevěří, pochybuje o sobě, jeho sebedůvěra je menší než mravenec na chodníku, potřebuje pochvalu od okolí, aby se utvrdil v tom, že je dobrý, že to či ono udělal správně, že se mu něco povedlo... Pochybuje sám o sobě a právě vynucováním si pochvaly svoje sebevědomí uměle navyšuje.
Nicméně, jeho problém to nevyřeší. Vynucováním si toho, aby někdo někoho pochválil nevede k nárůstu sebevíry. Je to pouze dočasná berlička... Nic víc.


 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama